KARINĖ PASLAPTIS

Kas buvo spartiečių Skytalė? Ar Gajus Julijus Cezaris tikrai naudojo slaptus rašmenis? Kaip veikė Juodieji kambariai XVII amžiuje? Kuo išsiskyrė žymioji ENIGMA? Į visus šiuos klausimus padės atsakyti edukacinė programa „Karinė paslaptis". Jos metu ne tik susipažinsite su raštų šifravimo (kriptologijos) istorija, bet ir naudodami Lietuvos kariuomenės 1932 m. „Šifravimo vadovėlį" bandysite patys atskleisti Pirmosios Lietuvos Respublikos kariuomenės tarnybos karines paslaptis.

1-12 klasių mokiniams, suaugusiems, senjorams, kariams.

 

JAUNASIS KARYS
 
Edukacinės programos metu moksleiviai dirbs grupėmis ir parodys sumanumą atlikdami komandinę užduotį, sužinos, kam naudojamos ekspozicijoje esančios karinės mašinos. Tai padės mokiniams daugiau sužinoti apie Lietuvos kariuomenę.

 

1-5 klasių mokiniams, vyksta Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos Vilniaus skyriuje.

Užsisakyti telefonu (8 5) 269 75 96.

 

PAVEIKSLŲ DAKTARAI

Edukacinės programos dalyviai susipažins su paslaptingomis restauratoriaus dirbtuvėmis, priemonėmis. Spalvindami pabandys restauruoti paveikslų reprodukcijas. Teisingai užduotį atlikę mokiniai išvys, kaip paprastame popieriaus lape atgyja žinomo dailininko paveikslas, o „restauruotą" reprodukciją galės parsinešti namo.

 5-12 klasių mokiniams ir šeimoms, grupės iki 15 asmenų.

Edukacinės programos kaina - muziejaus bilieto kaina + 1 Eur asmeniui. Į kainą įskaičiuotos priemonės, reikalingos edukacinei programai.

Edukacinei programai kviečiame registruotis numeriu (8 37) 20 43 95.

 

PASIGAMINKIME LIETUVOS KARIUOMENĖS SIMBOLIŲ

Pasigaminti simbolį - ne tik jį turėti. Tai būdas sužinoti jo reikšmę ir taip susipažinti su Lietuvos kariuomenės istorija. Įvairiomis priemonėmis pasigaminti Lietuvos kariuomenės simboliai liks kaip suvenyrai, priminsiantys apie Lietuvos praeitį.

1-5 klasių mokiniams ir šeimoms.

LIETUVA NATO GRETOSE. AFGANISTANAS

Taika - šiuolaikinio pasaulio vertybė, kurią stengiasi užtikrinti NATO. Lietuva į šią organizaciją buvo priimta 2004 m. kovo 29 d. ir jau dešimt metų kartu su kitomis narėmis saugo tarptautinę taiką. NATO narės gina Lietuvos oro erdvę, o Lietuva savo indėlį įneša dalyvaudama taikos palaikymo misijose. Didžiausias Lietuvos indėlis NATO operacijose - vadovavimas Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupei (PAG). Tai buvo didžiausia ir pirma savarankiška Lietuvos misija, kuri truko aštuonerius metus.

Šios edukacinės programos metu peržiūrėsime unikalios režisūros filmą apie pirmosios Lietuvos vadovaujamos PAG karių gyvenimą ir buitį, atliksime praktines užduotis ir diskutuosime apie Lietuvos karių tarnybos ypatumus toli nuo tėvynės. Galiausiai vaikai galės užsidėti šalmą, apsivilks neperšaunamą liemenę, palies kario ginklą. 

6 - 12 klasių mokiniams, suaugusiems, senjorams, kariams.

 

ŠALTASIS KARAS

Edukacinė programa nukels į laikotarpį, kai dėl dominavimo pasaulyje varžėsi dvi supervalstybės. Programos dalyviai susipažins su originaliais Vietnamo ir Afganistano karo laikų Jungtinių Amerikos Valstijų ir Sovietų Sąjungos kariuomenių lengvaisiais ginklais, svarbius Šaltojo karo įvykius ir reiškinius atspindinčiomis nuotraukomis ir vaizdo medžiaga, išbandys savo jėgas karinius mokymus imituojančiose estafetėse.

6 - 12 klasių mokiniams, suaugusiems, senjorams, kariams.

PARTIZANŲ GINKLAI

Laisvė ir Nepriklausomybė - žodžiai, įaugę į kraują kiekvienam lietuviui, nors ir labai brangiai kainavę. Laisvei reikėjo kraujo aukos, Nepriklausomybei - kovos. Kova neįmanoma be ginklų. Ar kiekvienas žmogus, paėmęs į rankas ginklą ir išėjęs į mišką, tapo partizanu? Kas buvo ginklas tikram kovotojui už Lietuvos laisvę? Ar ginklas buvo tik žmonių žudymo ir luošinimo priemonė?
Šios edukacinės programos metu sužinosite apie partizanų šaunamuosius ginklus, jų veikimo principą, išgirsite jiems būdingą šaudymo garsą, o paėmę ginklą į rankas, akimirkai ir patys tapsite partizanais.

7-12 klasių mokiniams, suaugusiems, senjorams, kariams.

 

,,LITUANICOS" SKRYDIS PER AMŽIUS ATMINTY

Kas buvo S. Darius ir S. Girėnas, žinome visi, o ar daug žinome apie šių lanų gyvenimą ir jų legendinio skrydžio detales? Ar iš tiesų katastrofa įvyko dėl vokiečių kaltės? Kur paskutinio poilsio atgulė mūsų didvyriai? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakys išsamus ir įdomus dokumentinis filmas „Lituanicos" didvyriai amžinai gyvi". Pažiūrėję filmą aplankysime „Lituanicos" ekspoziciją, kurioje susipažinsime su eksponatais spręsdami kryžiažodį.

1-12 klasių mokiniams, suaugusiems, senjorams, kariams.

STIPRUS MOKINYS - STIPRI KARIUOMENĖ

Edukacinė programa, skirta mokiniams, kurie domisi Lietuvos kariuomenės ir karių gyvenimo kasdienybe. Tai pilietinio auklėjimo ir tautiškumo mokykla, kuri padės pasijusti tikru kariu. Edukacijos metu klasė bus suskirstyta į dvi grupes. Valandą laiko grupės rungtyniaus tarpusavyje, atliks penkias užduotis.

6-9 klasių mokiniams.

Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos Vilniaus skyrius (Olandų g. 21 A).
Tel. užsakymams (8 5) 269 76 96

NEPRIKLAUSOMA LIETUVA

Pasakyk kitaip, suvaidink pateiktą žodį ar įvykį. Tai patrauklus, ALIAS principu paremtas žaidimas istorijos žinioms įgyti. Šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės ištakos - tarpukario Lietuvos kariuomenė: jos kūrimosi pradžia, tikslai, reformos, pergalės ir pralaimėjimai. Viskas, ką turime žinoti apie šiuolaikinės Lietuvos istoriją.

8 - 12 klasių mokiniams.

 

PER KOVAS - Į LAISVĘ (Atnaujinta 2015 m.!)

Daugelis žino, kad Lietuvos kariuomenė buvo ta jėga, kuri realizavo 1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės aktą. Tačiau ar galite atspėti, ką tarp mūsų karių veikė kupranugaris? O kokį greitį galėjo išvystyti kovų metu naudotas šarvuotis "Žaibas"? Edukacijos metu dvi komandos kovos atsakinėdamos į istorinius klausimus, o galbūt ir atlikinės menines, vaidybines ir kitokias užduotis.

Mokiniams nuo 5 klasės, kariams.

 

JAUNASIS KARVEDYS

Specialiai parengtame makete programos dalyviai nusikelia į XIV-XV a. sandūrą. Vaikai sužino, kaip pasistatyti pilį, kaip ją užimti ir apginti, susipažįsta su pilies gyvenimu, to meto ginklais ir šarvais, karių junginiais ir karybos būdais. Pasirinkta žaidimo forma smalsiems vaikams padeda geriau įsisavinti mokomąją medžiagą, skatina domėjimąsi istorija, lavina kūrybiškumą, suteikia galimybę turiningai praleisti laisvalaikį. Programos pabaigoje vaikai gali paliesti viduramžių ginklus ir šarvus: šarvinius marškinius, šalmą, pirštines, kalaviją, kovos kirvį. Tai leidžia geriau įsivaizduoti ir pajusti viduramžių kario „duoną". Siūlome išbandyti savo jėgas ir tapti tikru viduramžių karvedžiu!

Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1-7 klasių mokiniams, šeimoms.

 

SUDUŽUSI VILTIS - 1863-1864 M. SUKILIMAS

„Už mūsų ir jūsų laisvę!" - skelbė 1863-1864 m. sukilėlių vėliavos. Pagrindinis šio sukilimo tikslas buvo išsivaduoti iš carinės Rusijos imperijos priespaudos ir atkurti prarastą valstybingumą. Edukacinės programos metu gilinsimės į šio sukilimo realijas žaisdami stalo žaidimą. Smagus klausimų žaidimas mokiniams padės geriau suvokti sukilimo siekius, eigą ir pasekmes.

Edukacinės programos metu gilinsimės į šio sukilimo realijas žaisdami stalo žaidimą. Smagus klausimų žaidimas mokiniams padės geriau suvokti sukilimo siekius, eigą ir pasekmes. Programos metu įgytas žinias mokiniai pagilins rinkdami informaciją, padėsiančią paaiškinti istorijos įvykius, reiškinius ir procesus, ir šia informacija pagrįsdami savo nuomonę.

6-12 klasių mokiniams.

KOVA SU CARIZMU. 1831 METŲ SUKILIMAS (ATNAUJINTA 2015 M.!)

Ką žinote apie 1830-1831 m. sukilimą? Edukacinė programa "Kova su carizmu" siūlo pažvelgti į praeitį kitaip. Remdamiesi atvaizdais ir pateiktomis užuominomis bandysime nuosekliai sudėti šiuos įvykius vaizduojančią paveikslėlių dėlionę! Kovosime su priešininkų komanda, skaitydami senovinį atsišaukimą į lietuvininkus bei žemaičius, ir prisiliesime prie kone 200 metų senumo ginkluotės, naudotos kovoje už mūsų laisvę.

Skirta 8-12 klasių mokiniams.

KAIP SENOVĖJE KARIAUTA

Programos dalyvius pasitinka XV a. Lietuvos bajoras. Savo pasakojimu jis nukelia dalyvius į kovų su kryžiuočiais, didžiųjų Lietuvos kunigaikščių ir įnirtingų mūšių laikus. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karybos istorijos salėje lankytojai supažindinami su viduramžių Lietuvos karybos raida, sužino apie Lietuvoje naudotus kalavijus, kovos peilius, kirvius, ietis, arbaletus ir lankus. Dialogo forma dalyviai skatinami suvokti, kokia buvo viduramžių buitis ir kario kasdienybė, kuo buvo tikima, kokia buvo to meto karyba, ginklai ir šarvai. Šios žinios padeda geriau suprasti sunkų kovų su kryžiuočiais laikotarpį, skatina domėtis ir didžiuotis Lietuvos praeitimi. Programos pabaigoje dalyviai tampa „tikrais kariais" - užsivelka šarvinius marškinius, užsideda šalmą ir paima į rankas ginklą.

Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1 - 7 klasių mokiniams, šeimoms.

 

NUTAPYK ISTORIJĄ

Vytauto Didžiojo karo muziejus, bendradarbiaudamas su VšĮ Meno terapijos ir socializacijos institutu VYTA, suteiks jums nuostabią galimybę patirti naujų pojūčių - išmėginti tapybą ant vandens. Įdomi piešimo technika ir netikėtas rezultatas leis visiems be išimties pasijusti tikrais menininkais. Galite pasirinkti apžvalginę ekskursiją po muziejų arba bet kurią iš mūsų edukacinių programų, o po to išmėginti naująją piešimo techniką. Jūsų laukia ir magiškas siurprizas: savo kūrinį galėsite perkelti ant popieriaus lapo ir parsinešti namo! Kaina: piešimas - 5 EUR asmeniui + edukacinė programa pagal galiojančius įkainius. Priimamos ne mažesnės kaip 10 žmonių grupės.