Pusiau automatinis pistoletas ,,Mauser C96“

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Vytauto Didžiojo karo muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas pistoletas 
Sritys karyba, istorija
Inventorinis numeris VDKM G 214
Matmenys ilgis (bendras) – 296 mm
ilgis (vamzdžio) – 140 mm
masė – 1,06 kg
Medžiagos plienas  medis 
Atlikimo, pagaminimo technika liejyba  valcavimas  gręžimas  kalimas  pjovimas  šlifavimas  drožimas  šveitimas oksidavimas 
Autentiškumas originalas 
Gamintojas (-jai)
Mauser
Pagaminimo data XX a. 2 deš. – XX a. 3 deš.
Pagaminimo vieta Oberndorfas prie Nekaro, Vokietija

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Vokietijos ginklų pramonė gamino „Mauser C96“ pistoletus 1896–1937 m. Išskirtiniai šio ginklo bruožai: vidinė neišimama šovinių dėtuvė prieš nuleistuką, ilgas vamzdis, dėklas, kuris galėjo būti pritaisomas prie rankenos ir naudojamas kaip atrama, remiama į petį, ir medinė rankena, dėl kurios formos anglakalbėse šalyse ginklas buvo  vadinamas „šluotkočiu“. Pirmojo pasaulinio karo metais Vokietijos imperijos kariuomenės užsakymu buvo pagaminti 150 tūkstančių „Masuer C96“ pistoletų, kurie skirtingai nei anksčiau gaminami, turėjo ne 7,63, o 9 mm kalibrą ir naudojo 9x19 mm „Parabellum“ šovinius. Išskirti šiems pistoletams, jų medinės rankenos buvo žymimos išraižytu ar išdegintu devynetu, nudažytu raudonais dažais. Šie pistoletai buvo naudojami XX a. pirmos pusės karuose – Pirmajame ir Antrajame pasauliniuose karuose, Ispanijos ir Kinijos pilietiniuose karuose bei Lietuvos Nepriklausomybės kovose. 

 

1912 m. modelis, kalibras – 9 mm, ginklo nr. 90563, Vokietija. Ginklo vamzdyje, prie spynos yra įspausta: U su dviem karūnom / WAFFENFABRIK MAUSER OBERNDORF A/N / monograma su karūna. Dešinėje pusėje, rėme įspaustas užrašas: WAFFENFABRIK MAUSER OBERNDORF ANECKAR. Gaiduko gale yra monograma, sudaryta iš N ir S raidžių, bei numeris 563.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Pusiau automatinis pistoletas ,,Mauser C96“ daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Vidmantas Airini