« Atgal

Restauravimo skyriaus atvirų durų dienos „Atsargiai! Durys atsidaro…”

Rugsėjo 27-29 dienomis Vytauto Didžiojo karo muziejaus Restauravimo dirbtuvės kviečia į atvirų durų dienas. Pernai didelio susidomėjimo sulaukęs renginys šiemet lankytojams žada parodyti per metus atnaujintus eksponatus, supažindinti su savanorių veikla skyriuje, archeologijos ir Muziejaus bibliotekos parodas ir per tris dienas išsamiai supažindinti su restauracijos profesija. Dirbtuvės įsikūrusios karinėje teritorijoje, todėl lankytojai raginami su savimi turėti asmens dokumentą.


Šiemet Restauravimo dirbtuvių lankytojai kviečiami susipažinti su šios neįprastos profesijos paslaptimis per tris dienas. Jų metu dirbtuvių patalpose bus galima pamatyti per metus atkurtų eksponatų parodą. Restauratoriai visą dieną ves ekskursijas didesnėms grupėms žmonių ir atsakys į dominančius klausimus. Bus galima išvysti ir teberestauruojamų eksponatų, ir jau atkurtų. Daug dėmesio bus skiriama savanorystei, norintys padėti restauratoriams galės užsiregistruoti.


Vienu iš pagrindinių renginio akcentų bus Gertrūdos gatvėje Kaune rastų senojo Kauno archeologinių dirbinių ekspozicija. 2015-2016 m. kasinėjimai leido pagilinti iki šiol turėtas žinias apie Kauną, o minėti eksponatai dar laukia tolesnių tyrinėjimų. Taip pat atskira erdvė bus skirta ypatingiems Muziejaus bibliotekos leidiniams. Čia bus galima pamatyti restauruotų ir nerestauruotų knygų, jas pavartyti.


Renginio organizatoriai tiki, kad Restauravimo skyrius pritrauks jaunų lankytojų dėmesį. „Restauravimas - įdomi profesija, kuriai pažinti reikia laiko ir kruopštumo. Ji mažai žinoma į aukštąsias mokyklas stojantiems jauniems žmonėms, tačiau pamačius, ką galima su ja nuveikti, gali pasidaryti lengviau šią profesiją pasirinkti." - sakė Vytauto Didžiojo karo muziejaus Restauravimo skyriaus vedėja Rita Malinauskienė. Ji taip pat ragina lankytojus nepamiršti, kad atvykstant į renginį būtina turėti asmens dokumentą, nes dirbtuvės įsikūrusios Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos teritorijoje. Atvykstant su didesne grupe reiktų užsiregistruoti iš anksto.


Restauravimo dirbtuvių atvirų durų dienos „Atsargiai! Durys atsidaro..." vyks rugsėjo 27-29 dienomis nuo 13 val. iki 17 val. adresu: Kaunas, Vytauto pr. 49. Būtina turėti asmens dokumentą. Išankstinė registracija (grupėms) telefonu: (8 37) 20 43 95.

Daugiau informacijos: Restauravimo skyriaus vedėja Rita Malinauskienė (tel. (8 37) 20 43 95, el. p. vdkmrestauravimas@gmail.com