« Atgal

Bus paminėtos Lietuvos generolo L. Radus–Zenkavičiaus mirties metinės

Balandžio 29 dieną, penktadienį, Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyks Lietuvos šaulių sąjungos minėjimas, skirtas generolo Leono Radus-Zenkavičiaus mirties 70-osioms metinėms. Dalyvaus Lietuvos Šaulių sąjungos atstovai, Vytauto Didžiojo karo muziejaus specialistai, generolo Leono Radus-Zenkavičiaus giminaičiai. Dalyvauti kviečiami visi norintys.


Minint generolo mirties metines Vytauto Didžiojo karo muziejaus specialistai skaitys pranešimus: „Lietuvos kariuomenės generolas Leonas Radus-Zenkavičius" (pranešėjas - dr. Andriejus Stoliarovas) ir „Karo mokslo draugija ir gen. Leonas Radus-Zenkavičius" (pranešėja - muziejininkė dr. Aušra Jurevičiūtė). Renginio dalyvius džiugins Kauno J. Gruodžio muzikos mokyklos auklėtinių atliekami kūriniai. Prieš renginį, 12 val., vyks šv. Mišios Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Nepriklausomybės a. 14).
Kviečiame dalyvauti.

 

Generolas L. Radus-Zenkavičius gimė 1892 m. Mokėsi Baltarusijos Polocko kadetų mokykloje, vėliau - Sankt Peterburge. Tarnavo Rygoje, o 1901 m. paskirtas į Vilniaus karo apygardos štabą. Pirmajame Pasauliniame kare kovėsi Rytų Prūsijoje. Nuo 1916 m., būdamas 10 Sibiro šaulių divizijos štabo vadu kovojo rumunų fronte. Už tai apdovanotas Rumunijos karūnos 2 laipsnio ordinu su kardais. Grįžęs į Lietuvą ir buvo paskirtas Lietuvos kariuomenės ypatingųjų reikalų generolu prie Krašto apsaugos ministro. 1928 m. savo noru paleistas į atsargą ir gyveno Klaipėdos krašte. 1944 m. nesėkmingai bandė pasitraukti į Vokietiją, slapstėsi Kaune. Parašė pirmuosius lietuviškus karo mokslo vadovėlius, taip pat „Trumpą Didžiojo karo eskizą". Generolo šeima 1949 m. buvo ištremta į Sibirą.