Kariška paroda, skirta Saulės mūšiui atminti, Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Rugsėjo 22 d. Vytauto Didžiojo karo muziejus pristatys parodą „Saulės mūšis 1236 m." Paroda primins prieš 780 metų vykusio mūšio eigą ir jo įtaką besikuriančios Lietuvos valstybės istorijai. Atidaryme bus galima pamatyti teatralizuotą XIII a. ginklų pristatymą.


Bus galima išvysti XIII a. žemaičių, lietuvių ir žiemgalių genčių kalavijų, kirvių, strėlių, iečių antgalių, šarvų dalių, karių papuošalų, žirgų kamanų, balnakilpių ir kt. Parodoje stengiamasi pabrėžti, kad baltų genčių kariuomenė, sudaryta iš raitelių, pėstininkų ir lankininkų, buvo koordinuota.


Parodos atidarymo renginio metu vyks XIII a. ginklų pristatymas. Vienuolių abitais persirengę istorikai ne tik pristatys parodą, bet ir padės įsijausti į Saulės mūšio laikų atmosferą.


1236 m. iš plėšiamojo žygio grįžtantiems Kalavijuočių ordino kariams žemaičių žemėse kelią pastojo jungtinė baltų genčių kariuomenė. Kova vyko netoli dabartinio Šiaulių miesto, todėl mūšis turi Saulės pavadinimą. Kalavijuočiai patyrė visišką pralaimėjimą ir savo galybės regione nebeatgavo, po metų kalavijuočiai tapo Kryžiuočių ordino dalimi. Saulės mūšis laikytinas vienu didžiausių baltų karinių laimėjimų XIII a. Todėl 2000 m. rugsėjo 22-oji paskelbta Baltų vienybės diena.


Parodos atidarymas vyks rugsėjo 22 d. 15 val., ketvirtadienį, Vytauto Didžiojo karo muziejaus Parodų salėje. Atidarymo renginys - nemokamas. Paroda veiks iki metų pabaigos.