« Atgal

Kilnojamoji paroda Salaspilio mūšiui paminėti jau prieinama užsakymams

Jau galima užsisakyti kilnojamąją parodą ,,Abiejų Tautų Respublikos karai su Švedija XVII amžiuje". Paroda buvo sukurta 500-osioms Salaspilio mūšio metinėms paminėti (2015 m.).

Kilnojamoje parodoje pristatomi XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Lenkijos karalystės ir Švedijos kariai. Taip pat daug dėmesio skiriama pergalingam 1605 m. rugsėjo 27 d. Salaspilio (Kircholmo)  mūšiui.

Parodą galima užsisakyti telefonu +370 37 222 847, arba el. paštu justas.seibutis@kam.lt

XVII a. Europoje įvyko daug svarbių įvykių, nulėmusių užsitęsusius karus, dėl kurių ėmė tobulėti kariuomenių taktika, struktūra ir ginkluotė. Valstybių kariuomenėms stiprią įtaką darė ne tik karybos inovacijos, bet ir moraliniai aspektai – karo vadų asmeniniai bruožai. Šiame amžiuje kariuomenėms vadovavo talentingi karvedžiai. Taip pat šiuo laikotarpiu atsirado pastovios samdomos kariuomenės, kuriuose pėstininkai, kartu su dragūnais sudarė pusę kariuomenės, o likusią dalį – kavalerija, kurios vaidmuo vėl išaugo. Ją sudarė sunkioji (kirasyrai, reitarai,) ir lengvoji kavalerijos. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės kariuomenės stengėsi neatsilikti nuo karybos naujovių, siekė perimti ir pritaikyti viską kas geriausia Vakaruose bei Rytuose.