« Atgal

Liepos 6 d. išgirsk dvarų relikvijų pasakojimus!

Vytauto Didžiojo karo muziejus liepos 6 dieną lankytojams pristatys parodą „Dvarų relikvijos pasakoja... Nuo kovų iki kovų", skirtą Dvarų kultūros metams paminėti. Ši paroda yra kasmetinio projekto „Lietuvos muziejų kelias" dalis, kuri 2016-aisiais tyrinėja dvarus ir jų istoriją.

 

Lietuvos muziejų kelio projektas šiemet kviečia gilintis į Lietuvos dvarus, jų istoriją ir kultūrą. Ilgą laiką šalies dvarai buvo vietiniai kultūros centrai. Pasiturinčios giminės turėdavo po keletą dvarų, jų aplinkoje koncentruodavosi ne tik kultūrinis, bet ir ekonominis, politinis, socialinis ir karinis gyvenimas. Karo muziejus rengiamoje parodoje bandys atskleisti būtent karinį dvarų aspektą.

 

Parodoje bus galima išvysti keturis svarbius politinius dvarų laikotarpius: 1830 - 1831 m. ir 1863 - 1864 m. sukilimus, 1904 m. tautinio atgimimo ir 1918 - 1923 m. Nepriklausomybės kovų, ir atrasti, kad dvarai visada buvo visuotinės savimonės telkimosi centrai ir juose prasidėdavo svarbios valstybei permainos.

 

Dvarai siejami ir su prabanga, aukštuomene ir europietiška kultūra, todėl ji tvyros ir parodoje. Lankytojas galės pamatyti autentiškus to meto eksponatus, o įsijausti į XIX a.-XX a. pr. dvasią padės išskirtinis apšvietimas.

 

Paroda bus pristatyta Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ąją, 13 val. Tai viena iš dienų, kada Vytauto Didžiojo karo muziejus visus norinčius kviečia apžiūrėti ekspozicijas ir parodas nemokamai. 12 val. muziejaus Sodelyje bus galima stebėti Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremoniją, o 17 val. vyks Varpų koncertas Varpai su karūnosmis".

 

Paroda veiks iki gruodžio mėnesio.