« Atgal

Smagi popietė „Lietuvos karys vaiko akimis

Ketvirtadienį Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko karių ir mokinių popietė. Apie 40 pirmų klasių mokinių iš Vytauto Didžiojo universiteto „Atžalyno" progimnazijos susitiko su Kauno Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono kariais. Mokiniams trumpą pamoką pravedė keturi kariai: du lietuviai ir du amerikiečių kariai, kartu tarnaujantys specialiose misijose Afganistane.

Jėgerių batalionas priklauso Specialiosioms operacijų pajėgoms, tad mažieji susitikimo dalyviai buvo supažindinti su šios kariuomenės dalies veikla. Vaikams rodyti filmukai iš specialiųjų pajėgų tarnavimo karinėse zonose, po to Didžiojoje salėje pristatyti operacijose naudojami amerikiečių ir lietuvių karių ginklai.

Mokiniai susižavėjo karių pasakojimais ir po filmuko salėje iškilo tikras rankų miškas! Mažieji domėjosi, kaip kariai lieka nepastebėti vandenyje ir miške, kaip ir kada naudoja ginklus, ar šaudo, kai šoka su parašiutu ir kam reikalingos veidą dengiančios kaukės, kurias jie pamatė pažiūrėję video klipą. Pristatymas buvo įdomus ir nekasdienis, todėl sudomino ir vaikus atlydėjusias mokytojas – Daivą Bendaravičienę ir Jolitą Raugalienę.

Antroje susitikimo dalyje kariai pristatė naudojamą ginkluotę ir leido ją paliesti. Vaikai nepabijojo „patyrinėti" muziejaus per optinį taikiklį, pasimatuoti tikrą kareivio šalmą ar užsidėti daugiau nei dešimt kilogramų sveriančią neperšaunamą liemenę.

Susitikimas buvo įdomus tiek mokiniams, pirmąkart turėjusiems progą išvysti Kauno Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono karius gyvai kartu su amerikiečiais kariais, tiek patiems kariams, kurie noriai ir žaismingai atsakinėjo net ir į painiausius vaikams kilusius klausimus. Susitikimas visiems suteikė daug naujų, smagių įspūdžių. 

Fotogalerija: http://bit.ly/1RXtkjU